השלכות המהפכה הדיגיטלית

השלכות המהפכה הדיגיטלית

את השלכותיה המיידיות של המהפכה הדיגיטלית אנחנו כבר רואים וחווים בחיי היום יום שלנו, אולם עדיין אי אפשר לומר בוודאות מה יהיו ההשלכות ארוכות הטווח שלה. לעיתים השינויים הם מהירים ואלימים, קשה להבין ולהתמודד איתם ומי שלא רלוונטי נגדע ונעלם מעולמנו.

14.07.16 מאת ד"ר יניב לויתן

השלכות עסקיות – היום כל עסק יכול לפעול בסביבה הדיגיטלית ולהתחרות על לקוחות לצד המותגים הגדולים, מה שלא התאפשר קודם לכן.

השלכות מדיניות – מהפכת המדיה הדיגיטלית מאפשרת לעם להשמיע את קולו ולחולל שינויים מדינים וחברתיים. המכשירים הדיגיטליים מהווים אמצעי להעברת רעיונות מהפכנים וגיוס דעת הקהל, בעיקר באמצעות הרשתות החברתיות. לדוגמה המחאה החברתית בישראל בקיץ 2011 החלה בקבוצת מחאה ברשת החברתית פייסבוק, ובגל המחאות בארצות ערב בשנים 2013-2010, אלפי אזרחים עשו שימוש ברשתות החברתיות פייסבוק וטוויטר כדי להעביר מסרים על ההפגנות ועל פעולות המחאה.

השלכות חברתיות – המהפכה הדיגיטלית הרחיבה את השימוש בתקשורת בתיווך מחשב, CMC (Computer Mediate Communication),  כל אדם שגולש ברשת יכול לאמץ לעצמו זהות חלופית או בדויה שאין שום קשר בינה לבין הזהות האמיתית שלו. למשל על ידי הצגת תמונה מסוימת בפרופיל האישי בפייסבוק במקום התמונה אמיתית.

השלכות על ההשכלה – המהפכה הדיגיטלית מאפשרת קיום קורסים מקוונים מרחוק, מתוקשבים, דרך האינטרנט, יותר ויותר אנשים יכולים לרכוש תואר אקדמאי באמצעות האינטרנט.

מאז שנת 2006 אני מרצה בפני הפורומים הבכירים במדינה. הכירו את מגוון ההרצאות למנהלים שלי שיעזרו לכם לקבל את ההחלטות הנכונות.

קרא עוד >

החדשנות היא מרכיב מפתח בצמיחתו של כל עסק. מהי חדשנות? כיצד מפתחים תרבות מוכוונת חדשנות בארגונים?

קרא עוד >
<

לקבלת מאמרים נוספים שישפרו את פעילותכם השיווקית, הרשמו לניוזלטר